Náš článok aj na webe tzb-info.cz

Rekuperácia tepla z odpadovej vody zaujala čitateľov portálu pre stavebníctvo a technické zariadenie budov. Napísali sme pre nich článok, v ktorom bilancujeme prevádzku nášho systému po roku užívania.

Najnavštevovanejší český portál pre stavebníctvo a technické zariadenie budov v Čechách www.tzb-info.cz zverejnil náš článok, v ktorom opisujeme princípy a fungovanie rekuperácie tepla z odpadovej vody v kanalizácii. Článok vypracoval náš kolega Ing. Ján Šmelík na základne ročnej prevádzky zariadenia ERcuper Water v bytovom dome v Košiciach.

V článku ponúkame aj presné čísla týkajúce sa spotreby teplej vody a tepla v bytovom dome pred a po realizácii nášho riešenia. Pre tento bytový dom sme aj na našich stránkach spracovali referenciu, v ktorej zase ponúkame celý príbeh inštalácie, od zvažovania možnosti inštalácie až po jej uskutočnenie a monitoring, ktorý prakticky trvá dodnes.

Ak máte k téme otázky, radi vám ich zodpovieme, stačí sa nám ozvať na niektorý z našich kontaktov. Tie najčastejšie otázky od našich klientov sme zase sústredili do podstránky FAQ.

 

Celý článok

 

Najnovšie články

Aký typ tepelného čerpadla je vhodný pre vaše podmienky

Všeobecne sú známe 3 základné druhy tepelných čerpadiel vzduch-voda, voda-voda, zem-voda. Každé z nich má svoje výhody aj nevýhody a pokúsim sa vysvetliť ich. Naša spoločnosť ale prichádza na trh s unikátnym tepelným čerpadlom, ktoré využíva výhody všetkých troch druhov tepelných čerpadiel.

Čo je COP a ako si vybrať tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlá sú zariadenia, ktoré dokážu odoberať a prenášať teplo z chladného prostredia do teplejšieho. Vďaka tepelným čerpadlám dokážeme odoberať teplo napríklad z vonkajšieho vzduchu, ktorý má teplotu napríklad -15°C a týmto odobraním tepla ho vychladíme na -23°C. Takto získané

S nami sa budúcnosť stáva realitou dneška

Nedávno som si po veľmi dlhej dobe pozrel film Matrix, v ktorom je realita, ktorú vníma väčšina ľudí, v skutočnosti len simulovaná – virtuálna. Vytvorili ju stroje – umelá inteligencia, ktorá takto ovláda a využíva vo svoj prospech ľudskú populáciu.

Scroll to Top