Náš článok aj na webe tzb-info.cz

Rekuperácia tepla z odpadovej vody zaujala čitateľov portálu pre stavebníctvo a technické zariadenie budov. Napísali sme pre nich článok, v ktorom bilancujeme prevádzku nášho systému po roku užívania.

Najnavštevovanejší český portál pre stavebníctvo a technické zariadenie budov v Čechách www.tzb-info.cz zverejnil náš článok, v ktorom opisujeme princípy a fungovanie rekuperácie tepla z odpadovej vody v kanalizácii. Článok vypracoval náš kolega Ing. Ján Šmelík na základne ročnej prevádzky zariadenia ERcuper Water v bytovom dome v Košiciach.

V článku ponúkame aj presné čísla týkajúce sa spotreby teplej vody a tepla v bytovom dome pred a po realizácii nášho riešenia. Pre tento bytový dom sme aj na našich stránkach spracovali referenciu, v ktorej zase ponúkame celý príbeh inštalácie, od zvažovania možnosti inštalácie až po jej uskutočnenie a monitoring, ktorý prakticky trvá dodnes.

Ak máte k téme otázky, radi vám ich zodpovieme, stačí sa nám ozvať na niektorý z našich kontaktov. Tie najčastejšie otázky od našich klientov sme zase sústredili do podstránky FAQ.

 

Celý článok

 

Najnovšie články

Energetická cenová kríza a možnosti jej riešenia

Vývoj cien energií je veľmi neistý Súčasné extrémne vysoké a veľmi nestabilné trhové ceny energií sú podľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) pod vplyvom viacerých bezprecedentných geopolitických faktorov. ÚRSO predpokladá, že pri pokračovaní súčasných úrovní trhových cien energií môžu

Aký typ tepelného čerpadla je vhodný pre vaše podmienky

Všeobecne sú známe 3 základné druhy tepelných čerpadiel vzduch-voda, voda-voda, zem-voda. Každé z nich má svoje výhody aj nevýhody a pokúsim sa vysvetliť ich. Naša spoločnosť ale prichádza na trh s unikátnym tepelným čerpadlom, ktoré využíva výhody všetkých troch druhov tepelných čerpadiel.

Čo je COP a ako si vybrať tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlá sú zariadenia, ktoré dokážu odoberať a prenášať teplo z chladného prostredia do teplejšieho. Vďaka tepelným čerpadlám dokážeme odoberať teplo napríklad z vonkajšieho vzduchu, ktorý má teplotu napríklad -15°C a týmto odobraním tepla ho vychladíme na -23°C. Takto získané

Návrat hore