O ERcuper Water sa dočítate aj na asb.sk

Príklad zo Slovenska ukazuje, ako je možné zabezpečiť prípravu a distribúciu teplej vody pri veľmi nízkej spotrebe energie. Článok nášho kolegu na portáli www.abs.sk vám povie viac.

Portál www.asb.sk sa venuje najmä odborným článkom z oblasti architektúry a stavebníctva. Často sa témy, ktoré predstavuje, dotýkajú dizajnu, správy budov, inžinierskych stavieb a technického zariadenia budov. Práve do tejto sekcie sme prispeli článkom aj my. Článok vypracoval náš kolega Ing. Ján Šmelík a zameral sa v ňom na získavanie tepla z odpadovej energie.

Okrem zaujímavých čísiel, ktoré vám ukážu ako klesli náklady na prípravu teplej vody v bytovom dome v Košiciach sa v článku dozviete aj to, ako naše riešenie ERcuper Water pomáha chrániť životné prostredie v mestách a v obciach. Prečítate si tiež ako tento systém dokáže výrazne zredukovať produkciu CO2.

Pre bytový dom, ktorý je v článku spomínaný, sme spracovali aj referenciu na našom webe.

 

Celý článok

Najnovšie články

Aký typ tepelného čerpadla je vhodný pre vaše podmienky

Všeobecne sú známe 3 základné druhy tepelných čerpadiel vzduch-voda, voda-voda, zem-voda. Každé z nich má svoje výhody aj nevýhody a pokúsim sa vysvetliť ich. Naša spoločnosť ale prichádza na trh s unikátnym tepelným čerpadlom, ktoré využíva výhody všetkých troch druhov tepelných čerpadiel.

Čo je COP a ako si vybrať tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlá sú zariadenia, ktoré dokážu odoberať a prenášať teplo z chladného prostredia do teplejšieho. Vďaka tepelným čerpadlám dokážeme odoberať teplo napríklad z vonkajšieho vzduchu, ktorý má teplotu napríklad -15°C a týmto odobraním tepla ho vychladíme na -23°C. Takto získané

S nami sa budúcnosť stáva realitou dneška

Nedávno som si po veľmi dlhej dobe pozrel film Matrix, v ktorom je realita, ktorú vníma väčšina ľudí, v skutočnosti len simulovaná – virtuálna. Vytvorili ju stroje – umelá inteligencia, ktorá takto ovláda a využíva vo svoj prospech ľudskú populáciu.

Scroll to Top