Revolučné dôchodkové sporenie

Nahováral Vás už niekto na dôchodkové sporenie? Alebo na výhodné investovanie?

Všetky druhy dôchodkového sporenia Vám ponúkajú možnosť odkladania peňazí – čiže musíte niečo niekomu pravidelne platiť, aby vám niečo na dôchodku vrátil späť. Možno vám potom vráti späť trochu viac, možno nie.

Podobne je to s investíciami! Vložíte svoje peniaze do nejakých akcií, necháte ich tam uložené a neskôr si ich môžete vybrať aj s nejakým ziskom na úrovni pár percent, možno nie.
Čiže, musíte svoje peniaze niekam dávať, posielať, vkladať, nemôžete ich využívať, nemôžete ísť na dovolenku, lebo šetríte na „horšie časy“. Je to zodpovedné, ale ťažké a musíte sa uskromňovať.

My ponúkame iné sporenie. Nechceme od vás peniaze. Chceme od vás len súhlas, na zníženie platby za bývanie. Prvý rok „len“ o 140 Eur za byt za rok (pri bežnej domácnosti). Každý rok to bude trochu viac a po 20 rokoch by ste platili o 530 Eur ročne menej. Po 21 rokoch by ste platili o 780 Eur ročne menej za byt.

Peniaze, ktoré tým ušetríte zostanú vám a môžete si za ne dovoliť každý rok napríklad trochu lepšiu dovolenku. Stačí váš súhlas, a my zorganizujeme celý proces šetrenia, pri ktorom sa nemusíte obmedzovať, ani odkladať svoje peniaze. Jediné, čo je potrebné je, aby sa 2/3 vlastníkov bytov vo vašom dome dohodli a rozhodli, že chcete takto bezbolestne šetriť.

Ak by sa Vám naša ponuka zdala príliš výhodná, pokúsim sa jednoducho vysvetliť, čo vlastne ponúkame a ubezpečiť vás, že to nie je ďalší z podvodov nejakej spoločnosti s účtom na divných ostrovoch.

Nie sme dôchodková, ani investičná spoločnosť. Sme spoločnosť, ktorá po rokoch vývoja a výskumu vyvinula systém, ktorý teplo, ktoré z bytov uniká cez kanalizáciu a vetracím vzduchom zachytí a znovu využije. Toho tepla je veľmi veľa a tým systém dokáže zabezpečiť skutočne výrazné zníženie platieb, ktoré platíte za teplo. Systém sa skladá zo zariadení, ktoré sa inštalujú v pivničných priestoroch a na streche objektu a vás týmito zariadeniami v bytoch neobťažujeme.

Je to jednoduché, výhodné, praktické, úsporné. Niektorí ľudia by mohli argumentovať, že na inštaláciu zariadenia nemajú vo fonde peniaze. To ale nie je prekážka, prečo by ste si šetrenie nemohli dovoliť.

Vieme totiž zabezpečiť to, že tento inovatívny systém vám kúpi štát. V štátnom fonde sú vyčlenené financie, ktoré sú určené práve na také využitie a bola vy škoda, aby ste ich nevyužili práve vy a aby sa minuli na niečo iné.

Samozrejme ani štát nie je Ježiško, ktorý len tak rozdáva, aj on chce svoje peniaze za 20 rokov vrátiť. Ale na rozdiel od banky chce vrátiť späť len toľko peňazí, koľko požičal, čiže požičiava bezúročne a vy tak neplatíte žiadny úrok. Pôžičky od štátu sa nemusíte obávať, vás osobne sa to nijako nedotkne, nebude vás to obmedzovať pri získavaní iných pôžičiek. Jednoducho sa s cudzími peniazmi zahráte na investorov.

Za peniaze, ktoré vám štát požičia bezúročne, teda zadarmo, si kúpite Systém ERcuper, ktorý zachytí teplo unikajúce z vášho domu cez kanalizáciu, cez ventilátory v záchodoch a kúpelniach, cez digestory a vráti ho späť do vašich radiátorov a pripraví ním teplú vodu. Zachyteného tepla je oveľa viac, ako sa podarí zachytiť napríklad zateplením domu. Takže za teplo budete platiť oveľa menej, ako platíte teraz.

Môžeme sa teda pozrieť na fakty a čísla, aby ste si vedeli overiť naše riešenie

Za teplo zaplatíte v priemernom byte v niektorom z miest na Slovensku 600 Eur. Za štátne peniaze si kúpite zariadenia ERcuper, za ktoré zaplatíte približne 5000 Eur na jeden byt. Nie je to málo, ale pracujete s cudzími peniazmi, takže vás to až tak nebolí. Napriek tomu, že štátu tieto peniaze musíte v priebehu 20 rokov vrátiť, t.j. každý byt musí nasledujúcich 20 rokov zaplatiť štátu 250 Eur za rok, so systémom ERcuper ušetríte viac, ako treba vrátiť štátu!

 

Poďme teda spočítať, ako sa to dá

Po inštalácii našej technológie budete potrebovať na vykurovanie a ohrev vody výrazne menej tepla, takže platba za teplo sa zníži zo 600 Eur na 100 Eur. Zvýši sa síce spotreba elektriny na približne 40 Eur za rok na jeden byt, keďže na zachytávanie tepla sa používajú rôzne čerpadlá a iné zariadenia, ktoré spotrebujú elektrinu a o zariadenie sa treba pravidelne starať, občas vyčistiť, vyladiť, priebežne kontrolovať, prípadne občas niečo opraviť, aby spoľahlivo slúžilo minimálne 20 rokov. Servis takéhoto zložitého zariadenia stojí maximálne 100 Eur ročne.

 

Zjednodušene teda, koľko komu po inštalácii zaplatíte ročne?

Štátu 250 Eur, teplárni 100 Eur, elektrárni 40 Eur, údržbárom 70 Eur. Spolu to je 460 Eur ročne.

Oproti súčasným platbám nemusíte teplárni zaplatiť tých 600 Eur za teplo. Každý rok ušetríte 600 – 250 – 100 – 40 – 70 = 140 Eur a vy tak namiesto 600 Eur, zaplatíte iba 460 Eur. Na začiatok to nie je veľa, ale ušetrenie tejto sumy Vás nič nestojí. Ušetrená suma, platí pre ceny energií, ktoré sú dnes.

Pravdou však je, že cena tepla sa za posledných 15 rokov zdvojnásobila a je veľká pravdepodobnosť, že zdražovanie energií bude pokračovať aj ďalej a za 20 rokov bude cena energií minimálne dvojnásobná oproti dnešným cenám. Ako teda naše výpočty budú vyzerať o 20 rokov?

Ak neurobíte nič, tak za teplo budete platiť 1200 eur za jeden byt na rok, teda dvakrát viac ako dnes.

Oproti tomu, ak si teraz inštalujete do vášho domu zariadenie ERcuper, budete platiť:

Splátku pôžičky stále rovnakú 250 €
Platbu za teplo pri dvojnásobnej cene tepla 2 x 100 € 200 €
Platbu za elektrinu pri dvojnásobnej cene 2 x 40 € 80 €
Platbu za servis pri dvojnásobných platoch 2 x 70 € 140 €
Spolu teda treba zaplatiť 670 €

Čiže každý byt vo vašom dome zaplatí namiesto 1200 Eur len 670 Eur. Ušetríte teda každý rok 530 Eur napriek tomu, že štátu vraciate peniaze, ktoré pre vás už 20 rokov „pracujú“.

Po uplynutí 21 rokov už budete platiť o 250 Eur ročne menej, lebo vám skončí splácanie pôžičky od štátu, takže vaša platba sa zníži na 420 Eur a šetríte každý rok už 780 Eur.

Porovnajte, ako sa pôjde na dôchodok vám, keď budete platiť za vykurovanie a ohrev vody v jednom byte 420 Eur ročne a ako ľuďom z vedľajšieho objektu, ktorí budú platiť dodávateľovi tepla tých šialených 1200 Eur ročne ?

A čo preto musíte urobiť? V podstate nič. Stačí sa len v bytovom dome dohodnúť na tom, že tento „revolučný dôchodkový systém“ chcete a žiadať to od svojho správcu, alebo priamo od nás. O ostatné sa postaráme my, spolu s vašim správcom objektu. Zoženieme peniaze, napríklad zo štátneho fondu rozvoja bývania, dodáme a sprevádzkujeme technológiu a budeme sa vám o ňu starostlivo starať. Technológia bude celý čas vaša.

…a stačí tak málo – dohodnúť sa so susedmi.

Už viac nevyhadzujte teplo do kanalizácie – sú to predsa vaše peniaze!

Najnovšie články

Energetická cenová kríza a možnosti jej riešenia

Vývoj cien energií je veľmi neistý Súčasné extrémne vysoké a veľmi nestabilné trhové ceny energií sú podľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) pod vplyvom viacerých bezprecedentných geopolitických faktorov. ÚRSO predpokladá, že pri pokračovaní súčasných úrovní trhových cien energií môžu

Aký typ tepelného čerpadla je vhodný pre vaše podmienky

Všeobecne sú známe 3 základné druhy tepelných čerpadiel vzduch-voda, voda-voda, zem-voda. Každé z nich má svoje výhody aj nevýhody a pokúsim sa vysvetliť ich. Naša spoločnosť ale prichádza na trh s unikátnym tepelným čerpadlom, ktoré využíva výhody všetkých troch druhov tepelných čerpadiel.

Čo je COP a ako si vybrať tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlá sú zariadenia, ktoré dokážu odoberať a prenášať teplo z chladného prostredia do teplejšieho. Vďaka tepelným čerpadlám dokážeme odoberať teplo napríklad z vonkajšieho vzduchu, ktorý má teplotu napríklad -15°C a týmto odobraním tepla ho vychladíme na -23°C. Takto získané

Návrat hore